ОБРАЗОВАТЕЛЬНОЕ АГЕНТСТВО
АНГЛИЯ. ЭКСКЛЮЗИВНО
Образование в Великобритании,
английский в Англии,
средние школы, высшее образование,
бизнес-программы, тренинги в Англии
+(38044) 494 2080 написать на имейл
Ми любимо Англію -> Чим живе Велика Британія сьогодні

Чим живе Велика Британія сьогодні

Bookmark and Share

 

Олімпійські ігри в Лондоні Прапор Великої Британії Шлюб Вільяма та Кейт

Королівське весілля

29 квітня 2011 р. у Вестмінстерському абатстві відбувся шлюб принца Вільяма, герцога Кембриджського, і Кетрін Міддлтон. На церемонії були присутні майже дві тисячі високих гостей. Крім того, щоб привітати пару, вздовж маршруту весільного поїзду вишикувався приблизно мільйон осіб, і ще десятки мільйонів стежили за врочистостями у прямому ефірі – по телевізору або через Інтернет. День весілля у Великій Британії був оголошений державним святом.

Принц Вільям – син принца Уельського Чарльза і другий після свого батька у списку спадкоємців британського престолу. Кетрін, або Кейт, Міддлтон – простолюдинка, чиї предки належали до робітничого класу. Вони познайомилися 2001 р., коли обидва вчилися у знаменитому Сент-Ендрюському університеті (Шотландія).

Олімпійські ігри в Лондоні

XXX літні Олімпійські ігри пройшли в липні-серпні 2012 р. в Лондоні. Столиця Великої Британії стала першим у сучасній історії містом, яке приймало літні Олімпійські ігри тричі: 1908, 1948 і 2012 р. У змаганнях брали участь майже 11 тис. спортсменів з 204 країн світу.

Створення логотипу Олімпіади, який було виконано у вигляді стилізованих цифр «2012», обійшлося організаторам у 400 тис. фунтів. Талісманами ігор стали дві краплі металу: Венлок і Мандевіль. Таке незвичне рішення викликало масу критичних і навіть глузливих відгуків. Лондонські олімпійські медалі зразка 2012 р. виявилися найважчими за всю історію ігор: кожна важила 375–400 г.

До проведення Олімпіади були причетні багато відомих британців. Так, тодішній прем’єр-міністр Тоні Блер став єдиним головою уряду, який особисто представляв заявку своєї країни на проведення ігор на 117-й сесії МОК. Ігри відкривала королева Єлизавета II, а режисером церемонії став володар «Оскара» Денні Бойл. Офіційним гімном Олімпіади було обрано композицію гурту Muse; в олімпійських концертах брали участь Майк Олдфілд, Пол Маккартні, Енні Леннокс, Майк Резерфорд, Ерік Айдл, Pet Shop Boys, The Who та інші.

Діамантовий ювілей королеви

Протягом усього 2012 р. Велика Британія, так само як і інші країни Співдружності націй, урочисто відзначала шістдесятиріччя правління Єлизавети II. Варто зауважити, що нинішня королева, яка вже стала для британців символом стабільності, – не перший монарх, що знаходиться на троні так довго. Попереднім діамантовим ювіляром була королева Вікторія у XIX ст. Єлизавета II була коронована 6 лютого 1952 р.

Ювілей відзначали з величезним розмахом: влаштовували паради, гуляння, концерти та авіашоу, а британці отримали додатковий вихідний. Цікаво, що емблему події розробила десятирічна Кетрін Дьюер з Честера, яка стала переможницею національного конкурсу серед дітей від шести до чотирнадцяти років. З нагоди свята королева отримала досить незвичний подарунок – на її честь було названо частину Британської Антарктиди. Земля Королеви Єлизавети знаходиться між морем Ведделла і Південним полюсом, її площа складає 437 000 км².

Референдум про незалежність Шотландії

Референдум про можливу незалежність Шотландії відбувся 18 вересня 2014 р. Крім головного питання: «Чи повинна Шотландія бути незалежною державою?» – жителям цієї частини країни було запропоновано і питання про розширення її автономії у складі Сполученого Королівства. Якби більшість населення висловилася на підтримку незалежності, Велика Британія, якою ми її знали, – після етапу переговорів – перестала б існувати.

Проте цього не сталося. 55,3% виборців проголосували проти, 44,7% – за. Перемога юніоністів у перерахунку на виборчі округи виглядала ще переконливішою: 28 з 32 округів були проти незалежності. Хоча на ті округи, що підтримали ідею відокремлення від Сполученого Королівства (Данді, Глазго, Північний Ланаркшир і Західний Данбартоншир), припадає понад 20% усього електорату Шотландії. Загальна явка виявилася рекордною за всю історію виборів у Великій Британії з моменту впровадження загального виборчого права – 84,6%.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

Комментарии
Сообщение*
РегистрацияАвторизация
   
 


Форма авторизаций на сайте

   Закрыть
Забыли пароль?
Нет аккаунта? Зарегистрируйтесь!