ОБРАЗОВАТЕЛЬНОЕ АГЕНТСТВО
АНГЛИЯ. ЭКСКЛЮЗИВНО
Образование в Великобритании,
английский в Англии,
средние школы, высшее образование,
бизнес-программы, тренинги в Англии
+(38044) 494 2080 написать на имейл
Ми любимо Англію -> Велика Британія, якої ви не знаєте

Велика Британія, якої ви не знаєте

Bookmark and Share

 

Британський замок Віадук у Великій Британії Стоунхендж

Культура Великої Британії, так само як і її історія, надзвичайно багата на всілякі дивацтва. Лівосторонній рух, чудернацьке чоловіче вбрання – кілт, мішок вовни на кріслі спікера палати лордів – усе це не зовсім звичайне. Таж про все це ви, напевно, вже чули. І чергове повторення навряд чи підігріє ваш інтерес до Сполученого Королівства. Спробуємо піти іншим шляхом і запропонувати вам просто декілька цікавих фактів, про які ви, можливо, почуєте вперше.

  • Британські закони мають довгу і складну історію. Тут немає писаної конституції, а в законодавстві можна виявити чимало курйозів. Так, акт парламенту про обов’язкове використання англійської мови в державних судах було написано французькою. Формально в країні досі діє закон, що зобов’язує кожного чоловіка, якому більше 14 років, щонайменше 2 години на тиждень присвячувати стрільбі з лука.
  • Англійці люблять чай більше, ніж будь-хто. Споживання чаю на душу населення в Англії перевищує аналогічний показник у Японії – в три рази, у США – у двадцять два рази.
  • Повертаючись після вспішної атаки, британські підводні човни вивішують «Веселого Роджера». Адмірал Артур Вілсон колись заявив, що використання субмарин – це «підло, нечесно і, чорт забирай, не по-англійськи!». А 1914 р. капітан підводного човна E9, що затопив німецький крейсер, Макс Хортон, пам’ятаючи ці слова, наказав виготовити піратський прапор і підняти його при заході в порт. Ця жартівлива практика перетворилася на традицію, якої дотримуються донині, наприклад недавно – під час військової операції в Лівії.
  • Коли хтось іде не прощаючись, у нас прийнято казати «пішов по-англійськи». Цікаво, що в Англії в такому випадку «йдуть по-французьки». А походження в обох виразів – спільне. В період Семирічної війни англійці та французи глузливо говорили так одне про одного, а саме про солдатів ворожої армії, які самовільно і, звичайно, нічого нікому не кажучи, залишали розташування частини.
  • Англійське місто Свіндон знамените завдяки своїм круговим перехрестям, які вважаються одними з найзаплутаніших у світі. Більше за інших відоме «Чарівне перехрестя»: воно розташоване на перетині п’яти доріг і складається з двосмугового кільця і «нанизаних» на нього п’яти малих кругових перехресть.
  • В англійському місті Ексетер знаходиться вулиця, що претендувала на звання найвужчої у світі. Довжина цього «проспекту» з гордим ім’ям Парламент-стріт становить 50 м, а ширина в найвужчому місці – всього лише 64 см.
  • Віндзорський замок у графстві Беркшир – найстаріша в Європі діюча королівська резиденція. Англійські, а потім британські монархи живуть тут з XI століття. Крім того, враховуючи, що тут постійно проживають і працюють більш як п’ятсот чоловік, Віндзорський замок визнається найбільшим населеним замком у світі.
  • Місце з найдовшою в Європі назвою знаходиться в Уельсі. Це великае селище Лланвайрпуллґвінґілґоґерихвирндробуллллантісіліоґоґоґох. У перекладі це невимовне слово означає «Церква святої Марії в улоговині білої ліщини біля бурхливого виру і церкви святого Тісіліо в червоної печери». Вважається, що таку назву було вигадано в шістдесятих роках позаминулого століття місцевим жителем спеціально для приваблення туристів.
  • Перший у світі пазл з’явився в Англії 1769 р. Його винайшов картограф Джон Спілсбері. Спочатку головоломка призначалася не для розваги, а для навчання і являла собою розрізану на окремі держави карту Європи.
  • Одним із засновників цирку в його нинішньому вигляді вважається англієць Філіп Астлі. Зокрема саме він 1768 р. винайшов сучасну циркову арену, визначивши дослідним шляхом, що для бігу коней по колу найкраще підходить майданчик діаметром 13 м.
  • Піраміда Хеопса вважалася найвищою спорудою на землі до 1311 р., коли рекорд було побито англійськими архітекторами. Лінкольнський кафедральний собор утримував перше місце по висоті до 1549 р., коли буря завалила головний шпиль і першість відійшла до церкви Св. Олафа в Таллінні.
  • Всі немічені лебеді-шипуни на Темзі вважаються такими, що належать королеві. Британські монархи за законом є власниками цих птахів ще з XII століття, коли м’ясо лебедів вважалося делікатесом.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

Комментарии
Сообщение*
РегистрацияАвторизация
   
 


Форма авторизаций на сайте

   Закрыть
Забыли пароль?
Нет аккаунта? Зарегистрируйтесь!