ОБРАЗОВАТЕЛЬНОЕ АГЕНТСТВО
АНГЛИЯ. ЭКСКЛЮЗИВНО
Образование в Великобритании,
английский в Англии,
средние школы, высшее образование,
бизнес-программы, тренинги в Англии
+(38044) 494 2080 написать на имейл
Ми любимо Англію -> Основні відомості про країну -> Англія

Англія

Bookmark and Share

 

Котсволдс Тауерський міст у Лондоні Стоунхендж

Базова інформація

регіональні символи

Прапор Англії

прапор

Герб Англії

герб

столиця

Лондон

площа

130 395 км²

населення

53 012 456 чол.

мови

англійська, корнська (офіційно визнана регіональна мова)

законодавчий орган

Парламент Великої Британії

Англія розташована на півдні острова Велика Британія і займає приблизно дві третини його території. На заході вона межує з Уельсом, на півночі – з Шотландією. Наразі Англія поділяється на дев’ять великих регіонів, які, в свою чергу, складаються з графств – їх налічується загалом 48. Найбільші міста: Лондон, Бірмінгем, Лідс, Шеффілд, Ліверпуль і Манчестер. В Англії найбільше міст зі статусом «сіті», і це не дивно, адже саме поняття має англійське походження. Тут їх 51, в той час як у Шотландії сім, в Уельсі шість, а в Північній Ірландії п’ять.

Англія омивається Північним морем на сході, протокою Ла-Манш на півдні, Кельтським морем і Бристольською затокою на південному заході та Ірландським морем на північному заході. Берегова лінія не порізана, тут багато пляжів, зустрічаються мальовничі крейдяні скелі. Територією країни протікає найдовша річка Великої Британії – Северн. Її протяжність складає 354 км, а витік знаходиться в Уельсі, в Кембрійських горах. В Англії чимало озер і навіть є місцевість, звана Озерний край, де знаходиться найбільше озеро – Віндермір. Але цікаво, що в одному тільки шотландському озері Лох-Несс води приблизно вдвічі більше, ніж у всіх озерах Англії та Уельсу, разом узятих.

Найбільш поширений вид ландшафту в цій частині Великої Британії – це спадисті пагорби. На півночі розташовані Пеннінські гори, де знаходиться Скофел-Пайк – найвища точка Англії (978 м). Країна може похвалитися безліччю природних красощів. Це, наприклад, Білі скелі Дувра, «Юрське узбережжя», Скелястий край, пагорби Саут-Даунс і Норт-Даунс, Чеддерська ущелина, національний парк «Нью-Форест», острів Вайт тощо. Крім того, популярним серед туристів є район Котсволдс – «серце Англії», де розташовано багато сіл, що зберегли свій традиційний вигляд.

Протягом історії територія сучасної Англії декілька разів зазнавала вторгнень і загарбань, і всі народи, що вторгалися, залишали на ній свій відбиток. Спочатку, за декілька століть до нашої ери, сюди проникли кельтські племена, які потіснили автохтонів. Потім, 55 р. до н. е., цю землю було завойовано Юлієм Цезарем, і вона стала римською провінцією під назвою Британія. В середині першого тисячоліття з’явилися германські племена, в тому числі англи, від яких країна отримала свою сучасну назву. Германці відтіснили кельтське населення на околиці острова – на територію нинішніх Шотландії, Уельсу та Корнвола.

У VIII–IX ст. схід Англії неодноразово піддавався набігам вікінгів, які засновували тут колонії, вводили свої звичаї. Пізніше ця місцевість, де збереглася скандинавська правова система, стала називатися Данелаг, тобто область датського права. Нарешті 1066 р. країну захопили нормани, які поклали початок новій англійській державі.

Звичайно, історія Англії настільки багата різноманітними подіями, що переказати їх усі в межах однієї статті неможливо. Ми лише згадаємо деякі яскраві моменти. Такою є, наприклад, Війна Червоної та Білої троянд, в результаті якої країну було об’єднано під владою Тюдорів. Червоно-біла троянда Тюдорів і нині вважається державною емблемою Англії. XVI ст. відзначилося розривом з католицьким Римом і появою англіканської церкви. Хоч як парадоксально, але її засновник, велелюбний король Генріх VIII, спочатку був противником Реформації, полемізував із Лютером і навіть отримав від папи титул «захисник віри».

За Реформацією послідувала кривава революційна епоха, яка відкрила для Англії шлях до промислового перетворення і подальшого капіталістичного розвитку. 1707 р. Англійське королівство (включаючи князівство Уельс) об’єдналося з Шотландією, було засновано сучасну Велику Британію. 1800 р. до неї було приєднано Ірландію, яка 1922 р. розпалася і частково стала незалежною державою. 1952 р. на трон зійшла нинішня королева Єлизавета II, яка нещодавно відсвяткувала діамантовий ювілей свого правління.

Розвиток англійської культури був багато в чому пов’язаний з експансіоністською політикою тутешніх монархів. Поширення впливу Англії на всі Британські острови, а пізніше й на весь світ зіграло з країною злий жарт. У результаті – власної національної культури в неї майже не залишилося. Всі знають, як виглядає шотландський національний костюм, а про англійський навіть англійці не мають чіткого уявлення. Багато хто, напевно, здатен уловити ірландські мотиви в музиці, але чи є народна музика в Англії? Толкін створював «Володаря перснів» з тим, щоб подарувати своїй батьківщині власний героїчний епос, бо свого значного епосу в неї не було.

Нарешті, що таке англійська кухня? Національний напій – чай, хоча чайний кущ тут, звісно, не росте. Характерне блюдо – різдвяний пудинг, який готують із родзинок, фініків, інжиру, тростинного цукру, лимонної цедри з додаванням імбиру, кориці, мигдалю, мускатного горіха тощо. Усе це привізні продукти, які доставлялися до Англії з колоній. Навіть сама англійська мова вже не може представляти виключно Англію, бо стала рідною для жителів багатьох країн по всьому світі, а також активно використовується для міжнародного спілкування.

А втім, уплив англійської культури на світ, яким ми його знаємо, важко переоцінити. Навколишня дійсність була б зовсім іншою без робіт Ньютона, Спенсера, Дарвіна; без п’єс і сонетів Шекспіра, поем Мільтона і Байрона, віршів Вордсворта і Кітса, романів Дефо, Свіфта, Діккенса, Теккерея; без полотен Гейнсборо, Констебла, Хогарта; без творів Генделя й Елгара, музики гуртів The Beatles, Cream, The Who, Black Sabbath, Deep Purple, Led Zeppelin, Queen, Genesis, Camel, Gentle Giant, Pink Floyd, The Police, Iron Maiden, Judas Priest, Carcass, Napalm Death, Depeche Mode, Radiohead, Muse, Coldplay, Pet Shop Boys, The Prodigy, творчості Елтона Джона, Девіда Боуї, Алана Прайса; без фільмів Чарлі Чапліна, Альфреда Гічкока, Ліндсі Андерсона, гри таких акторів, як Майкл Кейн, Алек Гіннесс, Крістофер Лі, Джим Бродбент, Колін Ферт, Г’ю Лорі та Стівен Фрай, гумору Бенні Гілла, Ровена Аткінсона, а також творчих груп «Монті Пайтон» і «Майті Буш».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

Комментарии
Сообщение*
РегистрацияАвторизация
   
 


Форма авторизаций на сайте

   Закрыть
Забыли пароль?
Нет аккаунта? Зарегистрируйтесь!